BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.


Gost

#901

2014-05-19 20:11

Samo da uspe ovoo!!!
Dete iz Obrenovca

#902 Procitajte :)

2014-05-19 20:12

Ja zicvim u Obrenovcu, tacnije zivela sam. Vi ne mozete ni da zamislite sta smo mi svi doziveli. Sad smo u prihvatilistu (i nemojte kao da lazem,dete iz obrenovca sad nema nista, kako da ide na internet)
Mi smo sve izgubili, nemamo vise ni jednu svesku! Ovo je preveliki stres za sve nas, pa i za one koji nisu preziveli.Prijemni je od pocetka bio glupost,a ppogotovo sad, pod ovakvim okolnstima.
Ovo je jedna od najvecih katastrofa u Srbiji i vi se ponasate kao da nista nije bilo? Ukinucete matursko vece, ali ne i prijmeni?
Ja necu da neko zbog mene ispasta i da nema matursko vece :) Stvarno to ne zelim! Da sam ja ta koja je ostala na suvom i da se meni nista nije desilo, ja bih zelela da se rpovedem na maturi

Ali, prijemni je cista glupost!Toliko para ce se potrositi zbog toga, a posle kakva je SRbija mozda se nece ni boodovati.Mislim da mi ne mozemo da polazemo ovako, doziveli smo preveliku traumu.Nemamo ni kucu, ni mira, ni skole gde bismo mogli ista da ponovimo. A da ne pricamo o psiholoskim problemima ovih ljudi i dece oko mene, posle ovoga.

Smatram da nije pravedno da neka deca imaju, neka ne.
Zasto mi ne mozemo da imamo pravo glasa?
Mislim uopsteno 99 generacija. A pogotovo mi. ZAR VAS NE ZANIMA KAKO SE OSECAMO, MI POTPUNO POPLAVLJENI,BEZ ICEGA?

ovo je sve izuzetno glupo, trebalo bi da se ukine i kraj.

Gost

#903

2014-05-19 20:13

PORED OVAKVIH POPLAVA DA BRINEMO JOS I O MATURI?
ina

#904 Re:

2014-05-19 20:14

#860: -

nije u redu da samo polazete srpski i matematiku jer opste obrazovanje podrazumeva i da znas kad je bio Kosovski boj ali i kako da zastitis sebe od bolesti.Nije  lose da znas i da na brzinometru proveris koliko brzo vozis i kolko ce ti vremena trebati da stignes od tackeA do B,a da pritom znas i kroz koju drzavu vozis.Naravno ne bi bilo lose i da naucis da pomfrit ne kupujes na ulici jer je verovatno przen u ustajalom zetinu,a nije lose da znas i koje sirce sipas u salatu.Zato nije bitna samo mat. ili srpski:pozzz:


Gost

#905

2014-05-19 20:15

Jaoj sad mi je sve jasno, neka malal glupaca osmakinja dosla da soli pamet o ukidanju male mature (NIGDE NE PISE ZA UGROZENE).
Katarina Plavsic
Autor peticije

#906 Re: Procitajte :)

2014-05-19 20:16

#902: Dete iz Obrenovca - Procitajte :)

Potpuno se slazem sa tobom. Samo sto ja ne zelim da slavim maturu,dok moji vrsnjaci pate,kao i njihove porodice koje prolaze kroz pakao.

Katarina Plavsic
Autor peticije

#907 Re:

2014-05-19 20:16

#905: -

Nauci da citas i bez prozivanja.

necu prijemni

#908 Re:

2014-05-19 20:16

#903: -

kako te ne mrzi da bukvalno ceo dan komentarises


Gost

#909

2014-05-19 20:17

Totalno se slazem!
Katarina Plavsic
Autor peticije

#910 Re:

2014-05-19 20:17

#905: -

BEZ POLAGANJA MALE MATURE ZA OSMAKE 2014.

Kao sto svi vec znate, situacija u Srbiji je kriticna. Mnogo ljudi je ostalo bez domova i ko zna koliko ce vremena biti potrebno da se sve vrati na svoje,ako se uopste i bude vratilo. Deca su vec dovoljno propatila,zasto ih onda dodatno muciti? Pomozite da ovo dodje do MINISTARSTVA PROSVETE i olaksajte deci upis u srednje skole!

 

 


Gost

#911

2014-05-19 20:18

Ukinite malu maturu!!
Isidora

#912 ODGOVORITE KO SE SA CIM SLAZE A SA CIM NE, ZANIMAJU ME VASA MISLJENJA

2014-05-19 20:19

Najvise mi na zivce idete vi koji hocete da se sprovede mala matura samo zato sto nista niste ucili kad ste trebali pa hocete da vas mala matura spasi, a sta nama koji smo ucili tokom skolovanja, nama nista? Niko vam nije kriv sto niste ucili na vreme.
A ako vec nece da ukinu, nesto moraju uraditi, NESTO, BILO STA
na primer, smanjiti kriterijum za upis u srednje skole ili da radimo test ali samo kao proveru znanja, bez bodovanja. Nesto, ne moze nista, imamo 7 predmeta + sve nam je nepoznato, a i ove katastrofe sto se desavaju nimalo ne pomazu, cak ni mi kojima domovi nisu unisteni, ni mi nismo u najboljem stanju, naravno nije nam isto kao i onim najugrozenijima, ne kazem to, nego i na nas se vrsi ogroman pritisak, pretezak je bio probni test, pogotovo matematika, ostalo je bilo osrednje. Ogroman je pritisak i nad nama, pogotovo nad jadnom evakuisanom decom. Da ne ispada da koristimo ovu situaciju, i da se ''spasavamo kroz tudju nesrecu'' to nije tacno, poptisi su skupljani i pre ovih prirodnih katastrofa, jer stvarno treba otkazati malu maturu, strasno je koliko tu ima gradiva a sve sto to gradivo radi je zbunjuje nas, nikakvo merilo znanja, samo ogroman stres. Takodje jedan od predloga je da ona ugrozena deca mogu upisati bilo koju zeljenu skolu, bez obzira na uspeh i prijemni, znace oni da izaberu, nece los djak izabrati jaku skolu, znace da nece moci da je zavrsi. A nama ostalima barem spustite kriterijume za upis!!!!!!


Gost

#913 Re: Procitajte :)

2014-05-19 20:19

#902: Dete iz Obrenovca - Procitajte :)

A TI DETE IZ OBRENOVCA KOJA SI IZGUBILA SVEEEE, JESI LI MOZDA DOBILA NEVIDLJIVI KOMPJUTER U PRIHVATILISTU PA PISES OVO?! VERUJEM DA DECA IZ OBRENOVCA I DALJE NE MOGU DA VERUJU STA SE DESILO I DA SU VEOMA UMORNA DA BI U DESET SATI VIDILA ZA NEVIDLJIVIM KOMPOM I KUCALA NJIHOVU TUZNU PRICU. LAZ.

markic

#914 stop

2014-05-19 20:21

EU nam sve ovo pravi,sloboda za nasu decu!!!
Katarina Plavsic
Autor peticije

#915 Re: Re: Procitajte :)

2014-05-19 20:21

#913: - Re: Procitajte :)

E sad je dosta! SRAM TE BILO VISE!

Na svu srecu izmisljeni su mobilni telefoni...


Gost

#916

2014-05-19 20:23

Imam utisak da ovde fazon posoje osobe koje se bore same protiv sebe u fazonu "TREBA UKINUTI MATURU" i onda odgovor "NE TREBA" i tako dalje.... inace maturu nek ukidaju ili nek ostavljaju, to srbiji nece pomoci. Laku noc.
Gordana

#917

2014-05-19 20:23

Ne razumem, kako se ne saosecaju sa decom. Ovaj prijemni je veliki pritisak za sve. A pogotovo za odlicne djake. Oni imaju stres i veliku tremu kako ce proci na prijemnom. To treba ukinuti!

Gost

#918

2014-05-19 20:24

Ma nek ukidaju, nek ide zivot! Ja ovako upisujem dizajnersku i nemam nikakve koristi od toga....

Gost

#919

2014-05-19 20:26

Potpisao,pozz iz Osijeka :)
Katarina Plavsic
Autor peticije

#920 Re:

2014-05-19 20:26

#919: -

Hvala,pozz!

da

#921 da

2014-05-19 20:27

Moje misljenje je da je test prelak, srpski laganica zesca, mata takodje, kombinovani osrednje, ali ipak nije posteno da deca u ugozenim mestima rade test. UKINUTI TEST ZA UGORZENA MESTA!

Gost

#922

2014-05-19 20:37

Ajmoo ahahaha

Gost

#923

2014-05-19 20:38

BEZ PRIJEMNOG!!!!!!
OVAMO TRAŽE OD NAS DA SE ODREKNEMO MATURE,I DA TE PARE DONIRAMO EVAKUISANIMA!
A KAKO ĆE TA DECA DA RAZMIŠLJAJU O PRIJEMNOM,KAKO DA RAZMIŠLJAJU DA LI ĆE GA DOBRO URADITI,ONI SE BRINU O TOME DA LI ĆE MOĆI DA SE VRATE U SVOJE MESTO,SVOJU KUĆU,A TEK ONIMA KOJIMA JE POPLAVA ODNELA SVE,KOJI NEMAJU NI KROV NAD GLAVOM!
TAKO DA, NE TREBA DA BUDE PRIJEMNOG!!!!!

Gost

#924 Re: Re:

2014-05-19 20:38

#876: - Re:

ali ne i kombinovani

 

Anonimno

#925 Re:

2014-05-19 20:39

#3: Anonymous -

Jeste,polagali su ali nisu racunali te bodove sa prijemnih.Bodovi su isli samo na osnovu uspeha djaka,koje su cini mi se duplirali..Nemojte jesti govna.Ova peticija je pun pogodak.Slazem se sa time da ne polazu prijemni.