Otvoreno pismo direktoru GAK-a u Višegradskoj,prof.Stefanoviću


Gost

#1

2015-10-26 12:52

Danasnji dan moras imati jako puno srece da naidjes na lekare koje rade svoj posao kako dolikuje... A tek medicinske sestre ,,,,to je posebna prica,,,, svaka cast izuzecima....tuzno sto neduzni ljudi ispastaju neki sa laksim posledicama a neki obelezeni za ceo zivot...


Bade

#2

2015-10-26 13:31

Tuzno je sto veliki broj danas radi sa kupljenim diplomama i kupljenim radnim mestom, pa rezultat toga su upravo ovakve greske, koje su se nazalost dogodile dragoj Dijani i verovatno velikom broju zena, koje nemaju hrabrost javno pricati o tome pa se dosta toga zataska vrlo lako. 

Sto se tice Visegradske, Gak-a, reci hvale mogu uputiti samo Dr Radunovicu, njegovom odeljenju Humane reprosukcije, Dr Vukolicu i svim divnim sestrama koje su sa osmehom prilazile svakoj od nas, sa veoma lepim recima i divnim tonom. Dok svako drugo odeljenje, posebno iskustvo imam sa "VRT-om" , ne mogu reci nista lepo...da im posao zavisi od ljubaznosti i osmeha, bili bi bolji i pristojniji, trudili bi se vise i verovatno se ovakve greske nebi desavale. Smatram da osmeh i lepa rec ne kostaju nista, a pacijentkinjama mnogo znace, posebno u tom stanju kad su razdrazljive i kad treba da na svet donesu novo bice. Stalno se u medijima govori o natalitetu u Srbiji, kako povecati natalitet kad zene posle prvog porodjaja, ne mogu da se odluce na drugu trudnocu kad znaju kakvo ih osoblje prvenstveno cekaju u nasem zdravstvu. 

Ja sam iz Loznice i u nasoj bolnici ja sam naisla na ljubaznost veliku, hvala svima koji su me docekali i ispratili uvek samo sa osmehom i lepim recima. Takodje dugujem istu zahvalnost i Humanoj reprodukciji gde sam odrzavala trudnocu.


Gost

#3

2015-10-26 16:41

Zao mi je sto se desila ovako velika tragedija i sto se beba nije izborila. Ja imam  pozitivno iskustvo sa neonatologijom u GAK Visegradska i to u dva navrata 2010.godine i sada 2015.god, kao i sa pomenutom dr. Jovandaric. Zao mi je sto cujem da postoje i drugacija iskustva. Ipak, ne mogu a da ne pohvalim odeljenje Humane reprodukcije i odnos prema pacijentkinjama, ali i strucnost i profesionalnost svakog lekara i sestre na tom odeljenju. Zahvaljujuci svima njima, posebno prof. Kontic, dr. Vukolicu i glavnoj sestri Radmili ja sam bezbedno okoncala jednu komplikovanu trudnocu. Ista ekipa, pojacana prof. Radunovicem i dr. Sulovicem mi je 2009/2010.god pomogla sa prvom jos kompleksnijom trudnocom. Kad bi svi radili kao na Humanoj reprodukciji, srpsko zdravstvo bi licilo na nemacko. Oni su primer da nije sve u novcu jer rade za istu platu i u istoj ustanovi.


Gost

#4

2015-10-26 17:51

Ta bolnica treba da se zaobilazi u velikom luku.  Najgora bolniva koja postoji 


Gost

#5

2015-10-26 17:53

Dozivela isto grozno

Gost

#6

2015-10-26 19:26

Potpisala sam jer ja kad sam bila da se porodim u Visegradskoj bolnici prema meni su se babice ponašale kao prema stoci a njihovom nebrigom mogla sam izgubiti zivot.
gaga

#7

2015-10-26 19:50

U svakom gradu je tako ako ste neko gledaju vas drugacije ili ako dodjete sa punim kesama onda su fine i ljubazne,a ako ne onda se izdiru na vas za svaku sitnicu

Dijana

#8

2015-10-26 20:20

Za odeljenje Humane reprodukcije,nemam nista lose da kazem.Ali je prosto nemoguce,da na mojoj otpusnoj listi stoji da mi je bris iz materice na dan carskog reza sterilan,a dete mi je umrlo od sepse.Tu logike nema,jer su tek posle porodjaja krenule bakterije,a do tad svi brisevi sterilni i sve ok.Neko je negde napravio propust,ko i gde ne znam.Cak sta vise,na nalazu sa obdukcije,ne pise od koje bakterije je beba dobila sepsu.Na svakom koraku postoji po neki propust.Sve to na gomili ispada sumnjivo svakome ko ume da sabere dva i dva


Gost

#9

2015-10-26 20:46

Zato sto je strasno sta se desava po bolnicama I domovima zdravlja. Volela bih da postoji neko ko kontrolise rad zaposlenih u ovim ustanovama.

Gost

#10 sramota

2015-10-26 20:48

Nijednu rec hvale za pomenutu bolnicu, samo svojom prisebnoscu sam spasila svoje dete kad sam potpisala da odbijam hospitalizaciju kad mi je doktorka usla nasilno u grlic jer joj je bio sumljiv ctg. U bolnici dragise misovic su mi rekli da je nalaz uredu i da je beba uredu i jako ljubazno uradili ono za sta su placeni, izazvali porodjaj jer sam zbog doticne krvarila. Zaobilazite u najsirem krugu ovu kasapnicu.


Gost

#11

2015-10-27 09:38

Da bi krivci odgovarali za svoje greske! To nije jedini slucaj uVisegradskoj, samo sto oni to vesto sakriju! Ko nema vezu tamo, prema zenama se ponasaju kao prema kravama i gore! Ni ja za sestre nemam da kazem nista lepo! Da je dala pare verovatno bi bolje prosla! Strasno!

Gost

#12

2015-10-27 12:25

Sve sam isto prosla sa sestrama posle porodjaja, a za humanu reprodukciju samo najlepse
Dijana Muranović
Autor peticije

#13 Re:

2015-10-27 15:57

#11: -  

 Poznajem doktora,po preporuci sam isla kod njega.Na odeljenju Humane rep sam lezala mesec dana,tamo su ok,ali na svim drugim i veterinari se prema zivotinjama bolje ponasaju.A krije se sve.Saznali smo da su te noci osim moje,jos dve bebe umrle.Inace na studiju B kad je jutarnji program objavljuju koliko beba je u kojoj bolnici rodjeno,cik pogodi za koju bolnicu nema nikakvih podataka!

ika

#14 ivana

2015-10-28 07:44

 Strasno je to sto se desilo nasoj Dijani,mogla je da bude to bilo koja od nas koja se porodila u toj bolnici,ja sam imala srece i dosla kuci sa bebom,o ljubaznosti da ne govorimo,strasno,u trenucima najbitnijim za nas.za humanu reprodukciju sve pohvale.jedino oni bude nadu da ce se u zdravstvu nesto promeniti nabolje.

lazi i prevare

#15

2016-01-15 21:02

 dr. Jovandaric je najbolji neonatolog . Toliko je savesna, pozrtvovana, nekorumpirana, obrazovana. Ocigledno ne treba da radi u Srbiji, jer Vama trebaju neznalice, dok po ljudima koji znaju pljujete i izmisljate. Da li je moguce da  neko  pomisli ruzno o savesnoj DOKTORKI. Sram bilo sve koji je pljuju. Moje dete je prezivelo zahvaljujuci njoj

Stidim se sto citam ovakve nebuloze. Zasto vam je dete umrlo, pa BOG je tako hteo gdo Muranovic, ako ste uopste zena, pre SOTONA

majka 4- oro dece

#16 Re:

2016-01-17 20:18


Gost

#17 SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI

2016-01-17 20:25

Sramota je da citam ovako nesto na Internetu. Meni nije trebao nikakav,, Vukolic, niti Radunovic~~, trudnoce sam vodila u Domu zdravlja, kao sve normalne zene. Poradjala sam se u Visegradskoj 4 puta, pooslednji put je sisla doktorka Jovandaric da pregleda moje tek rodjeno dete. Smejala se i cestitala mi. Stram vas bilo gdo Muranovic, sramota je da pljujete po necemu svetom i svetlom. Ako VAM ne valja SRBIJA idite u vasu DZAMAHIRIJU. Da ste vredeli rodili bi ste zdravo dete.  Koliko znam trudnoca se vodi u DOMU ZDRAVLJA, a ne u BOLNICI, sto znaci da ste bili BOLESNI i rodili ste bolesno dete, a bolesna deca naravno umiru. Onda ne pljujte po najboljem neonatologu

tea

#18 Re: SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI

2016-09-01 22:40

#17: - SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI 

 Boze sacuvaj kakav recnik. I kakve uvrede majci kojoj je dete umrlo. sram te bilo ,  ti si bre zena bolesna. Leci se

ana

#19 Re: SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI

2016-09-02 23:03

#17: - SRAM VAS BILO LAZOVI SRAM TEBE BILO ZENTURACO DA TAKO GOVORIS MAJCI KOJA NIJE SVOJE DETE NI UZELA NA RUKE!MURANOVICI 9

 SRAM TEBE BILO! TI SI BRE BOLESNA ZENTURACO, KAD TAKO MOZES DA GOVORIS MAJCI KOJOJ JE UMRLO DETE I KOJA GA NI NA RUKE NIJE UZELA! 

Ceca

#20 Ceca

2016-09-14 08:27

Pre 20 god.imala sam intervenciju u GAK Visegr. Istu je poceo da radi dr.A.Stefanovic, u naravno alkoholisanom stanju. Kaspain mi je umalo oduzeo zivot. Imala sam 29 god. Kad je shvatio prosto je pobegao, u lokvi krvi lezala sam na stolu i cekala da sidje dr.Zvezdana Kangrga koja je zaista pravi lekar i dovrsi ono sto je nestrucni Stefanovic zapoceo. Nije novost ni tajna o njegovom polnom zlostavljanju pacijentkinja, bogacenju, korupciji i ko zna koliko jos gadosti cini taj covek. Ni manje ni vise danas je direktor Gak. Dakle uslov za visoku funkciju je biti sto veci talog. SRAM BILO ONOG U VLASTI KO OVO DOPUSTA I POSTAVLJA OVAKVOG OLOSA, KASAPINA,SMECE. STEFANOVICU JE MESTO U ZATVORU. ALI OVO JE ZEMLJA SRBIJA.  Bezite od GAK VISEGR.sto brze i sto dalje.

Dijana

#21 Re:

2016-10-26 15:41

#15: lazi i prevare -  

 Ta pozrtvovana,nekorumpirana osoba,ne mogu da je nazovem doktorom,mi je dosla ujutru u osam.Moje dete je umrlo u pet ujutru.Mog muza nije pozvala da ga obavesti o smrti deteta.Dosla je i rekla mi,citiram jer to nikad necu zaboraviti:"Ko je Dijana Muranovic?Ja za bebu nemam nista lepo da vam kazem!Pitala sam kako nemate nista lepo da mi kazete?Odgovorila je:Beba je umrla jutros u 15 do pet!Izdeklamovala je nacelnici intezivne nege sta je imala okrenula se i otisla!Drago mi je sto ste majka cetvoro dece.I hvala dragom Bogu sto ih imate neka su vam ziva i zdrava.Ja nemam koga da lazem niti zasto.Neka sam ja sotona,neka sam sta god hocete.Moje dete nece vratiti niko.Meni je to bilo prvo dete.Proslo je godinu dana i malo vise od smrti moga deteta.Ja nisam neznalica.Vi i svi drugi mozete da pisete sta god hocete,ne zanima me.Ja znam sta sam prosla  i sta jos uvek prolazim.Koje nocne more,pakao i sve drugo sto ne zelim ni najgorem neprijatelju.Eto tako.

 

Pozdrav od gdje Muranovic,odnosno SOTONE

 

Dijana

#22 Re: SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI

2016-10-26 16:01

#17: - SRAM VAS BILO LAZOVI MURANOVICI 

 Zasto onda citate nebuloze na internetu?Zasto bi vam dr.Jovandaric pregledala dete,osim ako nije i vase bilo "bolesno" kao i moje?Dr.Jovandaric radi ovde 

Odeljenje za bolesnu novorođenčad

  • Načelnik odeljenja: Prim. dr Mirjana Jovandarić

Moje dete je ona vodila jer nije bilo drugih lekara,a ona je bila dezurna.Odn svi drugi lekari su bili na seminaru na Srebrnom jezeru.Nemam na zalost drugu zemlju,ako vas bas toliko zanima moja veroispovest ona je pravoslavna.Hvala sto od svega brinete vise za moju veroispovest nego za bilo sta drugo.Kako uopste normlna osoba,ako se takvom smatrate moze da izgovori ovo sto ste vi izgovorili ja ne znam.Ocigledno da nemate dece kada mozete tako nesto da izgovorite.

 

Po cemu ja to svetom i svetlom pljujem?Po dr.Jovandaric?Kako vi mozete da znate kroz sta sam ja prosla?Kako mozete da znate kako se nas "najbolji neonatolog" ponasao prema meni?Da niste bili mozda sa mnom na intenzivnoj nezi?I ko ste vi da govorite ko vredi i ko ne vredi?Da me ne poznajete mozda,pa ste dali sebi pravo da mi sudite i da me vredjate?

Imam jos dve zene koje su bile sa mnom na intenzivnoj,koje mogu i danas da posvedoce kako se ponasala vasa najbolja doktorka!Taako da te price najbolji neonatolog itd me ne zanimaju.Cak ni njene kolege nemaju nista lepo da kazu za doticnu doktorku.

 

Maja Dragacevo

#23 Re:

2017-09-08 22:46

#3: -  

 Bravo, ja sam vodila trudnocu na humanoj reprodukciji ove godine i sve reci hvale za sve i za Dr, Radunovica i za dr Vukolica i za Dr Kontic a posebno za Dr Jelenu Dukanac Stamenkovic koja mi je vodial trudnocu... visko rizicna trudnoca koja se okoncala u najbolejm mogucem redu.. i ja i beba smo prosle fantasticno, u 39 nedelji sam se porodial carskim rezom, rodila zdravog pravog decaka od 3350 sa ocenom 9/10. Sve reci hvale...

Bas sramota

#24 Re: sramota

2017-09-20 06:23

Lidija

#25 Re: Ceca

2018-02-04 23:29

#20: Ceca - Ceca 

Sokirana sam Vasim recima. Prof Stefanovic mi je spasao zivot. Nekoliko puta me je operisao. Zahvaljuci njemu postojim. Bukvalno. I nisam jedina.Zahvalna sam mu do groba. 18 godina sam njegov pacijent i nikada nista slicno sto ste napisali nisam primetila niti je to tacno. Toliko sam cesto mesecima lezala u Visegradskoj da je nemoguce da ih sve ne poznajem. On je najbolje sto nase zdravstvo ima. Strucan i pozrtvovan. Ne znam ko iz koje zavisti plasira neistine o toj ljudini.