Otvoreno pismo ministru nauke

Kontaktirajte autora peticije

Tema diskusije je automatski pokrenuta na peticiji Otvoreno pismo ministru nauke

Mira

#401 Re: Re: Re: Profa?

2012-11-06 22:11

#374: Posmatrač - Re: Re: Profa?

Slatko sam se nasmejala.Bar neke koristi od peticije


Gost

#402 Re:

2012-11-06 22:15

#400: -

A đe si ti studira ?

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2012-11-06 22:21



Gost

#404 Re: Re:

2012-11-06 22:21

#402: - Re:

A u Uljcinj đe drugo, čuš :)


Gost

#405

2012-11-06 22:22

ŠIPKA PERO 3 RADA NAŠI U WOSU

Naslov Role and position of the locally published journals in an evaluation-oriented CRIS (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info GET THE GOOD CRIS GOING: ENSURING QUALITY OF SERVICE FOR THE USER IN THE ERA, (2008), vol. br. , str. 141-148
Ispravka ISI/Web of Science
Naslov Structure of personality psychology based on cocitation analysis of prominent authors (Article)
Autori Jevremov Tanja Pajic Dejan Sipka Pero
Info PSIHOLOGIJA, (2007), vol. 40 br. 2, str. 329-343
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov The Serbian citation index: Context and content (Proceedings Paper)
Autori Sipka Pero
Info ISSI 2005: Proceedings of the 10th International Conference of the International Society for Scientometrics and Informetrics, Vols 1 and 2, (2005), vol. br. , str. 710-711
Ispravka ISI/Web of Science Citati: SCIndeks (1)

RATKO JANKOV GOTOVO NIGDE MEĐU PRVA TRI AUTORA

Naslov Isolation of functional total RNA from Tilia cordata leaves and pollen (Article)
Autori Ognjenovic Jana Tantoush Ziyad Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Vukmirica Jelena
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2012), vol. 77 br. 8, str. 1003-1012
Projekat Ministry of Education, Science and Technological Development of the Republic of Serbia [172024]; European Commission [256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Electrophoretic and Zymographic Techniques for Production Monitoring of Two Lipase Forms from Candida Antarctica Dsm 70725 (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info HEMIJSKA INDUSTRIJA, (2012), vol. 66 br. 2, str. 201-206
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov One-step, inexpensive high yield strategy for Candida antarctica lipase A isolation using hydroxyapatite (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info BIORESOURCE TECHNOLOGY, (2012), vol. 107 br. , str. 358-362
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 Reg Pot FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov Study of the kinetic parameters for synthesis and hydrolysis of pharmacologically active salicin isomer catalyzed by baker's yeast maltase (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info RUSSIAN JOURNAL OF PHYSICAL CHEMISTRY A, (2011), vol. 85 br. 13, str. 2317-2321
Projekat Ministry of Science of Republic of Serbia[172049]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa
Naslov Simultaneous production of exopolysaccharide and lipase from extremophylic Pseudomonas aeruginosa san-ai strain: A novel approach for lipase immobilization and purification (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Rikalovic Milena G Avramovic Natasa S Milosavic Nenad B Jankov Ratko M Karadzic Ivanka M
Info CARBOHYDRATE POLYMERS, (2011), vol. 83 br. 3, str. 1397-1401
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia [20064, 046010, 142020, 172049, 142018B]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1) Scopus (1)
Naslov Production of lipase from Pseudozyma aphidis and determination of the activity and stability of the crude lipase preparation in polar organic solvents (Article)
Autori Dimitrijevic Aleksandra S Velickovic Dusan V Bezbradica Dejan I Bihelovic Filip J Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 8, str. 1081-1092
Projekat Ministry of Science and Technological Development of the Republic of Serbia[172049, 046010]; FP7 RegPot FCUB ERA GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (3)
Naslov Digestibility of beta-lactoglobulin following cross-linking by Trametes versicolor laccase and apple polyphenols (Article)
Autori Tantoush Ziyad Mihajlovic Luka Kravic Bojana Ognjenovic Jana Jankov Ratko M Cirkovic-Velickovic Tanja D Stanic-Vucinic Dragana
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 6, str. 847-855
Projekat Ministry of Education and Science of the Republic of Serbia[172024]; FCUB ERA, GA[256716]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov The partial characterization of the antibacterial peptide bacteriocin G(2) produced by the probiotic bacteria Lactobacillus plantarum G(2) (Article)
Autori Seatovic Svetlana L Jovanovic-Novakovic Jelena S Zavisic Gordana N Radulovic Zeljka C Gavrovic-Jankulovic Marija D Jankov Ratko M
Info JOURNAL OF THE SERBIAN CHEMICAL SOCIETY, (2011), vol. 76 br. 5, str. 699-707
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati:
Naslov A highly efficient diastereoselective synthesis of alpha-isosalicin by maltase from Saccharomyces cerevisiae (Article)
Autori Velickovic Dusan V Dimitrijevic Aleksandra S Bihelovic Filip J Bezbradica Dejan I Jankov Ratko M Milosavic Nenad B
Info PROCESS BIOCHEMISTRY, (2011), vol. 46 br. 8, str. 1698-1702
Projekat Ministry of Science of the Republic of Serbia[172049, 046010]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (1)
Naslov Cysteine proteinase inhibitor Act d 4 is a functional allergen contributing to the clinical symptoms of kiwifruit allergy (Article)
Autori Popovic Milica M Milovanovic Mina Burazer Lidija M Vuckovic Olga Hoffmann-Sommergruber K Knulst A Lindner Buko Petersen Arnd Jankov Ratko M Gavrovic-Jankulovic Marija D
Info MOLECULAR NUTRITION & FOOD RESEARCH, (2010), vol. 54 br. 3, str. 373-380
Projekat Ministry of Science and Technological Development, Republic of Serbia [142020]
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: SCIndeks (1)

MIROLJUB RADOJKOVIĆ JEDAN BOOK REVIEW NEMA RADOVA

Naslov Forging War: The media in Serbia, Croatia, Bosnia, and Hercegovina (Book Review )
Autori Radojkovic Miroljub
Info POLITICAL COMMUNICATION , (2007 ), vol. 24 br. 3 , str. 344 -346
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa

MIROSLAV PROKOPIJEVIC TRI RADA U PANEKONOMIKUSU

Naslov Shadows Over Chicagoans. A Guide to the Chicago School in Economics The Elgar Companion to the Chicago School of Economics (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2011), vol. 58 br. 3, str. 425-430
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa
Naslov Euro Crisis (Article)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2010), vol. 57 br. 3, str. 369-384
Ispravka ISI/Web of Science Članak Elečas Rang časopisa Citati: ISI/Web of Science (2) Scopus (2)
Naslov Groundwork of the Austrian Theory (Book Review)
Autori Prokopijevic Miroslav
Info PANOECONOMICUS, (2009), vol. 56 br. 3, str. 417-419
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa

PERE TUMBAS JEDAN RAD U WOSU

Naslov Factors influencing the potential of the e-market in the country (Article)
Autori Tumbas Pere Matkovic Predrag Pupovac Ljubomir
Info TECHNICS TECHNOLOGIES EDUCATION MANAGEMENT-TTEM, (2011), vol. 6 br. 4, str. 1265-1275
Ispravka ISI/Web of Science Elečas Rang časopisa Citati:


Gost

#406 Re: Re: Re:

2012-11-06 22:27


Gost

#407 Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:28


Gost

#408 Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:33

#407: - Re: Re: Re: Re:

A vi ste Munir Fljuljanin, dobar vam je poslednji CD, a posebno pesma , Kanula je suza.

http://www.youtube.com/watch?v=gArvIltlbho


Gost

#409 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:36

#408: - Re: Re: Re: Re: Re:

To mi je brat! Ja sam predava dosta na državnom, pa prešo u ministarstvo.


Gost

#410 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:41

#409: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Pa tako i treba, masala. I ja vala,  dosadilo mi u provinciji,  pa sam sad direktor u jednom institutu. Moze se. mene su ucili da je najvaznija palatalizacija iz PG u BG. Ja ti mnogo polazem na tradiciju.


Gost

#411 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:44

#410: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

PG u BG, to ti je jednačenje po zvučnosti :) A neka vala. Aj da pravimo neki dil. Ako kakav rad pišeš dopiši me i ja ću tebe. Imam ja i nekih starih radova pa to umiksujemo i pošaljemo u Bosnu i gotovo.


Gost

#412 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:51

#411: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

I ko kaze da nema timskog rada u Srbiji? Ja se bavim uticajem klimatskih promena i ozonske rupe  na seksualnost veverica, a ti vidi jel imas nesto za mix.


Gost

#413 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 22:56

#412: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

A imam i ja oko rupe najviše. Odma smo se dogovorilji :) Pušti ove peticije i ovo, dok je rupa i veverica, čuš...


Gost

#414 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 23:11

#413: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ova nasa prepiska je vec M21. Zabavno je bilo. Postovanje.


Gost

#415 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2012-11-06 23:23

#414: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Tako je. Srdačan pozdrav i ne zamerite.

Ninja

#416 Re: Re:

2012-11-07 00:50

#353: member - Re:

"
U Japanu:
prvi autor - 7 poena
corresponding - 7 poena
prvi=corresponding - 14 poena
drugi autor - 2 poena
ostali autori - 1 poen

To 1/n je OK, ali uz korekciju sa IF; 1/n x IF
"

Pristup za svaku pohvalu, pa nemaju Japanci novca da nagradjuju 10. autora u istoj meri kao 1. autora. Da li iko, sem nas, na ovako destuktivno nagradjuje kaoAutore ...


Gost

#417

2012-11-07 00:56

SAMO DA İSPRAVİM:
NEMA ŠIPKA PERO 3 RADA U WOSU VEC SAMO 1(ARTİCLE) OVA DRUGA DVA SU SA KONFERENCİJE. E JAK Mİ JE ON NAUCNİK, 1 RAD, A POKRECE NEKAKVE PETİCİJE, PA KO CE NJİH DA SLEDİ, HAHA. SAMO SU SEBE İSBLAMİRALİ, Tİ "KVAZİ NAUCNİCİ":)


Gost

#418 Re:

2012-11-07 00:58

#417: -

UPRAVU SI. MOJ PROPUST. SAMO JEDAN RAD KOD ŠIPKE

Posmatrač

#419 Bitno u vezi sa ovom peticijom...?

2012-11-07 08:23

Broj radova ovde često pominjanih pokretača/autora peticije nije nikakav argument protiv peticije, ali neke druge činjenice jesu...

U tom smislu, sasvim umesno je da se postave sledeća pitanja (numeracija nije pogrešna)...

1) Da li peticija ističe strateška pitanja vrednovanja NI rada i kategorizacije učesnika u NI radu kod nas ili tretira samo neke tzv. "incidentne" pojave?

1) Da li peticija ima odgovarajuću etičku validnost ako se u njoj zahteva nešto čime pokretači, potpisnici ili komentatori peticije ne mogu da se pohvale?

1) Kakav je legitimitet peticije čiji su pokretači, potpisnici i komentatori uglavnom angažovani u naukama/strukama gde su publikovani radovi jedini rezultat bavljenja tim naukama, a broj tih radova i IF časopisa gde su publikovani, bez obzira na njihov suštinski doprinos i sadržaj, jedino merilo vrednosti i značaja autora u toj oblasti nauke?

2) Da li aktuelni (ili bivši) visoko pozicionirani pojedinci u hijerarhiji nauke/obrazovanja jedne zajednice moraju da koriste baš peticiju (ili neki oblik građanskog otpora, štrajk...) kao način ostvarenja ciljeva ili je primerenije da to bude neki institucionalni način - obrazloženi zahtev za smenu nekih članova matičnih odbora ili Nacionalnog saveta, na primer?





Gost

#420

2012-11-07 09:17

"Kakav je legitimitet peticije čiji su pokretači, potpisnici i komentatori uglavnom angažovani u naukama/strukama gde su publikovani radovi jedini rezultat bavljenja tim naukama..."

Evo ko je potpisnik njihove peticije, pod rednim brojem 851:)

Jelena Karleusa Beograd "Grand fakultet" 2012-11-06 20:24

Naravno ovo nije potpisala doticna JK, ali govori o legitimitetu peticije, jer se na ovaj nacin moze potpisati ko hoce (i ko nije obavesten o tome).

Ako incijatori hoce da ova peticija bude validna, potrebno je da svaki potpisnik navede JMBG, a vidim da do sad ima preko 800 potpisnika a siguran sam da ako bi se naveo JMBG da bi tu bilo pola gde se maticni broj ponavlja ili nije validan.

Ovako potpisivanje pada u vodu. Ocekujem da medju potpisnicima vidim i neke poznatije svetske licnosti (posto se ipak vezujemo za svetsku Thomson-ovu listu casopisa, tj.famoznu SCI listu), npr.: Madonu, Lady Gagu, Jenifer Lopez itd.


Gost

#421 Re:

2012-11-07 18:49

#420: -

Rekli ste sustinu koju niko nije spoznao a koja je unistila nauku a to je da su publikovani radovi jedini rezultat bavljenja naukom.

Naucni radnici su postali masine za publikovanje radova i sabiranje bodova  sa rezultatima kojima se sami sebi dive a ponekad i komsiluk. Gde je pragmaticnost, siri drustveni i nacionalni interesi? Ovakav model projektnog finansiranja je neodrziv i za bogatije drzave.

Gospodo tvorci peticije i potpisnici, podignite glavu sa ekrana i vidite stvarnost. Svi smo mi naucno stado, a dok je ovaca bice i dzempera.


Gost

#422 Re: Re:

2012-11-07 22:42

#421: - Re:

Biće i makaza za šišanje :)

Fin

#423 kraj

2012-11-07 23:47


Kriva http://www.peticije24.com/?page=statistics&petition=otvoreno_pismo_ministru_nauke je blizu kraja... Sve u svemu tuzan kraj za peticiju, a nadam se da je tuzan kraj i za TTEM/HealthMED jer je sve vise naucnika kod nas postalo svesno kakvi su to casopisi. Ne verujem da ce im bilo ko odavde poslati rad u narednoj godini... Zbogom TTEM/HealthMED imao si mracnu ulogu u zloupotrebi nauke u Srbiji !!!


Gost

#424

2012-11-07 23:50

Tužan kraj za glupu peticiju. A časopise neka kategoriše ko mora, a plaća ko je lude tolike pare. Ja neću!
Fin

#425 kraj

2012-11-07 23:51

#424: -

Kraj i za peticiju i za TTEM/HealthMED !!!