VRATIMO ocenjivanje rada lekara na sajt www.kakavjedoktor.org!

Quoted post

DOC HOLIDAY

#38

2012-12-13 21:17

KADA BUDE U SRBIJI SVE FUNKCIONISALO FUNKCIONISAĆE I ZDRAVSTVENI SISTEM. A KADA POČNU DA SE OCENJUJU I OSTALI ČLANOVI OVOG DRUŠTVA (ADVOKATI, SUDIJE!!!, ARHITEKTE, INŽENJERI, POLICAJCI, PROFESORI I OSTALI, MAJSTORI: AUTOMEHANIČARI, VODOINSTALATERI...), ONDA ĆE BITI U REDU DA SE OCENJUJE I RAD LEKARA.
NE ZNAM KO JE TA NEVLADINA ORGANIZACIJA, ALI NIJE OVO PRVI PUT DA JE NEKO VIDEO DA ,,TAMO TO TAKO RADE", PA I ŽABA BI DA PODIGNE NOGU...
BRAT MI JE PEDIJATAR U ENGLESKOJ I OVAKAV SAJT NE POSTOJI!!!
DA LI LJUDI KOJI NEMAJU NIKAKVE STRUČNE KVALIFIKACIJE MOGU OCENJIVATI RAD LEKARA, KAO I DA LI JA KAO LEKAR MOGU OCENITI NPR. SUDIJU KOJI JE OSLOBODIO ISTO VEČE VOZAČA KOJI JE UBIO 4 OSOBE U SULUDOJ VOŽNJI DA SE BRANI SA SLOBODE ILI NPR. NOVI MOST NA ADI? ILI (NE)ČOVEKA SA SVOJE 73-74 GODINE, SAČEKAO KOLEGINICU (MISLIM DA MU NIJE PROPISALA LEK KOJI JE ON TRAŽIO) NAKON RADNOG VREMENA I UDARIO METALNOM ŠIPKOM PO GLAVI?! I? NIŠTA! GDE SU TADA BILE NEVLADINE I PRE SVEGA STRUKOVNE ORGANIZACIJE? NIGDE!
INDIKATIVNO JE DA SE SAMO NA LEKARIMA I PROSVETNIM RADNICIMA MOŽE SVAKO IŽIVLJAVATI, DOK SU OSTALI (ŠEFOVI, MENADŽERI, POLITIČARI, POSLANICI) NEDODORLJIVI. I ŠTA AKO IMA SVAKO OD POSLANIKA LIČNE PODATKE? NIŠTA! IMAJU IMUNITET, A RAJU KO ŠIŠA! NAPUJDAĆEMO IH NA DOKTORE I OSTALE ZDRAVSTVENE RADNIKE, A MI ĆEMO LEPO DA RADIMO RADNJU!
JEDINI BELI MEDVEDI U OVOJ DRŽAVI SU KRIMINALCI I OSTALA BAGRA KOJA JE U SRBIJI NAŠLA OBEĆANU ZEMLJU, A U PLJAČKU IDU SA KZ I SMEJUĆI SE POKAZUJU I GOVORE ,,PO ČLANU TOM I TOM NE SMETE MI NIŠTA"...!

Odgovori

Stefan

#43 Re:

2012-12-14 01:26:35

#38: DOC HOLIDAY -

1. U Srbiji postoje sajtovi za ocenjivanje advokata, profesora, zubara i sl.

2. Lekari su plaćeni od naših para i imamo pravo da ocenjujemo ODNOS PREMA PACIJENTU, ne stručnost. Da ste pažljivo pročitali ono što je napisano videli biste koja je ideja.

3. Ovakvi sajtovi postoje u Engleskoj, Nemačkoj, USA, Hrvatskoj, Sloveniji. NE treba niko da Vam kaže da to ne postoji, dovoljno je otići na google i potražiti.

MilosIVLepi

#44 Re: Otpozdrav na komentar

2012-12-14 01:43:24

#38: DOC HOLIDAY -

Poštovani,

MORE ne da treba da vas ocenjuju "obični ljudi" nego pojedine i na lomaču da stave...Toliko se je narod napatio zbog vas "vrhunskih stručnjaka" da im je svega preko glave...Imam 26 i  inače zadnje 4 godine sam mnogo nazalost posećivao lekare zbog gastritisa i sinuzitisa,koje sam sad već dosta sanirao...Uradio sam ukupno 8 detaljnih analiza krvi, dve gastroskopije su mi radjene, više puta bio na pregled kod raznih specijalista i ja iskreno nigde nisam video veću nezainteresovanost, nestručnost i neznanje nego kod lekara, gde nikako ne bi smelo jer se radi o ljudima...sebi sam najviše pomogao pretragom i čitanjem raznih textova i foruma na internetu gde sam našo lek i za gastritis (čaj iz Instituta za lekovito bilje Dr Josif Pančić) i za sinuzitis "narodni lek" od čoveka koji nema ni srednju medicinksu školu...koji su mi pomogli mnogo više od bilo kog leka koji su mi "specijalisti" prepisali...Što je najgore u svemu nijedan lekar neće da vam kaze neki ovakav čaj ili narodni lek jer naravno od toga nema koristi neka farmaceutska kuća koja ga gratis vodi na simpozijume po Parizu i Rimu...Kod skoro svakog lekara kad udjete u ordinaciju kao da ste ušli u apoteku, od reklamnog materijala farmaceutskih kuća na njegovom stolu ne moze ni on da piše, sve kao slučajno donešen baš u njegovu ordinaciju,a da ne pričam o odvlačenju tih istih pacijenata,kao što su i mene slali na kolonoskopiju u jednu privatnu kliniku ali nisam išao naravno, jer tamo, gle čuda, uvek ima mesta i potrebnih instrumenata a u drzavnim ordinacijama sve prepuno i dotrajalo...Lekari i prosvetni radnici bi trebalo da budu oličenje humanizma i kvalitetnih ličnosti a ne da se poredite sa političarima i poslanicima koji su još dok su studirali bili iskvareni i naopaki do koštane srzi...Ili ako mislite G-din doktore da je njima bolje ostavite beli mantil pa idite u političare, ionako ogroman broj lekara se bavi politikom i čini mi se da im bolje ide...;)

Pozdrav od "zahvalnog" bivšeg pacijenta.

Joka

#50

2012-12-14 11:26:18

#38: DOC HOLIDAY -

Naravno da svi koji platu dobijaju iz državnog budžeta treba da budu ocenjivani od strane građana. Verovatno ste upoznati sa tim da plaćamo obavezno zdravstveno osiguranje svakog meseca i imam svo pravo ovog sveta da komentarišem. Da ste videli sajt videli bi da se tamo ne ocenjuje stručnost lekara, naravno da ja ne mogu to da ocenim!!!   Preuzmi odgovornost, pokreni akciju da se napravi sajt za sudije, sto da ne?  Pa zar jedno udruženje građana treba da napravi sve sama.

Doktorka

#81 Re:

2012-12-15 17:22:14

#38: DOC HOLIDAY -

Poštovani kolega

vidim da ste veoma razočarani organizaijom i društvom u celini, (samim tim što vičete) kao i većina ljudi koji žive u Srbiji. Ne sporim ništa od onoga što ste veoma glasno izneli. Po ovome što ste napisali zaključujem da sajt niste ni otvorili. Ne ocenjuje se stručnost lekara, već odnos prema pacijentu i poštovanje ličnosti. Mislim da svi mi zaslužujemo poštovanje, kako pacijenti, tako i zdravstveno osoblje. Iz vašeg teksta se takođe može pretpostaviti da spadate u poštene i odgovorne lekare (svi smo mi raja ). Naravno da je potrebno promeniti mnogo toga, mnoge zakone i kažnjavati odgovorne. Zašto je ovaj sajt dobar? Zašto se kreće, baš od Zdravstva? Zato što su bolesni ljudi, osetljiviji i ranjiviji od zdravog...Anton Čehov je davno rekao "Zdrav čovek ima hiljadu želja. Bolestan samo jednu" , polazeći od toga, kao i od etičkih principa i Hipokratove zakletve, mi kao lekari i svi zdravstveni radnici smo odabrali zanimanje kojim treba da pomažemo tim bolesnim ljudima. U slučaju da im ne možemo pomoći ( postoje neizlečive i bolesti koje je teško dijagnostikovati ), uvek možemo i moramo biti humani i odgovorni prema svim ljudima, onako kako bi smo želeli da se ophode i prema nama. Pošto nismo političari, sudije, inžinjeri...ne možemo menjati Zakone i suditi drugima, ni praviti mostove, zgrade, ali možemo očuvati svoj ugled i svoj obraz. "Mnogo šta se promenilo i svakoga dana se menja u našem društvu.
Novi društveni odnosi zahtevaju određene moralne odgovornosti i savest zdravstvenih radnika. U vreme hiperspecijalizacije može se zapostaviti ličnost pacijenta. Aparati potiskuju lekara. Sve češće se gledaju doneti rezultati, a malo se zna o pacijentu. Internet omogućava pacijentu široku informisanost o njegovim problemima. To povećava obavezu lekara da se stalno usavršava i bude informisan o svim novinama u medicini. U svim tim uslovima rada mi nemamo dovoljno sopstvenog iskustva, upućeni smo na tuđa."

Addie

#175 Re:

2013-07-29 17:10:44

#38: DOC HOLIDAY - kakve gluposti! Naravno da moze i MORA da se ocenjuje rad lekara, advokat, profesor i policajac bave se MNOGO MANJE VAZNIM STVARIMA OD LJUDSKOG ZIVOTA I HUMANOSTI! Da niste vi taj kreten koji je prosirio abrove po selu da je zena umirala od droge kad joj nije bilo dobro? Da li branite tog maloumnika?