Majci troje dece plata iz budzeta

Quoted post

Majka dvoje dece

#6 Zasto?

2016-02-24 21:19

A zasto mislite da ste vi sa troje dece privilegovane da bi vam drzava davala novac? Ako niste imali mogucnosti da ih izdrzavate niste ih trebali radjati. Nikada mi to nece biti jasno, radjaju i onda ocekuju od nekoga da im nesto da.. aman zasto bi. Apsolutno ne podrzavam ovaj zakon!!

Odgovori


Gost

#7 Re: Zasto?

2016-02-24 21:23:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 da bi se ti pitala , zato !

1223bnlk

#9 Re: Zasto?

2016-02-24 21:28:49

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Znaci, samo bogati ljudi mogu da priuste sebi privilegiju da imaju troje dece? A rast nataliteta niko ne spominje, to sto nas ima sve manje je po tebi ocigledno nbt. Ne lupaj gluposti,molim te!

cdt

#10 Re: Zasto?

2016-02-24 21:30:00

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Svi mi koji smo rodili troje dece rodilismo nama i suprugi.nismo rodili drzavi samo je rec o tome da dobro bi nam doso finansijska pomoc.i ja i muz radimo za minimalac ali meni najvise to fali da ako dobijemo pomoc od drzave onda bi mogla da ostanem kuci sa decama i da im pruzim paznju kakvu bi zelela.svi mi imamo razlicite probleme svakome bi dobro dosla pomoc na razlicit nacin.samo ne razumem zasto pisete takav koment?kako vas nije sramota?ako neznate nesto lepo pisati onda cutite zauvek!

a zašto da ne....

#14 Re: Zasto?

2016-02-24 21:36:39

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ja sam decu rodila prvenstveno sebi a ne državi !!! hvala bogu svi troje su zdravi i to mi je jedino bitno... a od države sam daaaavno digla ruke...koja bre država... e jadan ti je taj hleb što ti ga država da....

O ovoj "plati" tj demografskom dodatku slušam već punih 15  godina...  ako šta daju hvala im, ali i dalje ne verujem u ovu priču... ipak se bliže izbori pa se mora o nečemu trubiti...

Državu da interesuju naša deca ne bi usvojili ovaj novi zakon o vakcinama... eto toliko...

p.s. ne moraju da mi daju tu "platu" , ali neka izadju u susret i daju mi malo bolji posao.. na budzetu naravno... pa kad mogu nacionalne manjine i slični da se zapošljavaju na budzet zašto ne i majke troje dece koje žele da rade... i mi smo valjda neka nacionalna manjina s obzirom da stalno trube o tom nartalitetu ... :D

Sremica

#18 Re: Zasto?

2016-02-24 21:42:48

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pa možda zato što sam ja rađala i blizance, razmisli o tome...

2179

#19 Re: Zasto?

2016-02-24 21:44:54


Gost

#25 Re: Zasto?

2016-02-24 22:01:05

#6: Majka dvoje dece - Zasto

Zato sto vlada bela kuga u Srbiji i opada prirodni prirastaj, sto vise dece to je veca sansa da nas narod opstane.

Mina

#37 Re: Zasto?

2016-02-24 22:27:59

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Gospodjo, ako se tako možete nazvati posle ovog Vašeg komentara, niko nije rekao da su žene sa troje i više dece privilegovane, ali ste zaboravili kakve su sve reforme zahvatile našu zemlju. Predpostavljam da je mnogo porodica planiralo porodicu po mogućnostima, ali na žalost mnogi su ovoj tranziciji ostali bez posla, mnogima je država ili bivša firma ostala dužna mnogo novaca( ja sam čist primer i jednog i drugog), a ta deca nisu kriva što su rodjena, treba im na neki način nadoknaditi ono za šta su "ničijom" krivicom bili uskraćeni. Evo ja ne tražim platu za treće dete, ja tražim moj zaradjeni novac i beneficije da ostvarim svoju zaradjenu penziju, ali kad već ne mogu da dobijem ono što bi u nekoj normalnoj zemlji bilo normalno, radujem se i ovoj "socijali" da svojoj deci dam što više, jer ostadoše željni svega


Gost

#52 Re: Zasto?

2016-02-24 22:50:22

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato što si ograničena osoba! E zato! 

majka

#59 boze kakva zena

2016-02-24 23:04:29

nena

#63 Re: Zasto?

2016-02-24 23:10:28

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Postovana,

Ja sam svoju decu radjala kad sam imala stalno zaposlenje u EI Nisa.Zatim su dosla teska vremena, zatvorise EI, gde je malo para mnogo je problema, moj brak, nazalost, nije preziveo, decu sam sama ocuvala, radila sam i jos radim kod "visoke gospode", a tezak je to posao, verujte, i moja deca su: pravni tehnicar, dipl ekonomista, inzenjer gradjevine, BEZ posla... treba li Vam jos neki razlog zasto?

 

triputmama

#71 Re: Zasto?

2016-02-24 23:35:20

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato da bi vi sebicni pitali !!!

majka dve cerke-zato!!!

#74 Re: Zasto?

2016-02-24 23:50:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 i ja sam majka dvoje dece,materijalno obezbedjena,izmedju ostalog...ali sam cvrsto za to da se majkama sa troje i vise dece da plata,zato sto cu i ja roditi trece dete,zato da bi vi majke,koje ne planirate da rodite vise dece iz straha od mat nesigurnosti,radjale...ja cu roditi svakako,ali da bi smo opstali treba vise ovakvih kao sto sam ja,a takve kao ti se verovatno kaju i jedno sto su rodile,vi takve i pola da ste mogle rodile bi ste...

Psihijatar

#81 Re: Zasto?

2016-02-25 00:24:11

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

Razmisli zbog čega???? Zbog čega je roditeljski dodatak duplo veći za treće, nego za drugo. Zbog čega je porodiljsko odsustvo 2 godine??? Razmisli, ako imaš čime!!!

Ljiljana

#82 Re: Zasto?

2016-02-25 00:41:22

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pre svega,rodila sam troje dece,a i vise bih,da sam mogla,zdravstveno...zelela sam ih i nista nisam trazila od drzave...no deca jesu i novi clanovi drustva i pripadnici nacije...definitivno podrzavam da drzava treba da ohrabri i podrzi radjanje svog naroda!

ponosna mama

#104 Re: Zasto?

2016-02-25 07:10:42


Gost

#107 Re: Zasto?

2016-02-25 07:28:40

miki

#135 Re: Zasto?

2016-02-25 08:49:36

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A sta si htela sada ti time da kazes,pa mi smo radjale decu jer ih volimo ja imam sina i dve cerke i veoma sam ponosna na njih i volim ih,a sto se plate tice drzava treba tako nesto da obezbedi majkama sa troje dece jer traze natalitet da radjamo,i zasto da nepokrecemo peticijo oko toga jer se pomenulo,da niko nije pominjao ne bi smo potpisivali nikakve peticije o tome a ovako sami su pomenuli pa mi malo da ubrzamo ako moze,a ti rodi jos jedno pa da ti nebude krivo da budes ravnopravna sa nama.

Sonja

#141 Re: Zasto?

2016-02-25 09:14:53

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto Srbi izumiru....zato sto bi vise zena radjalo troje dece kada bi imale finansijsku pomoc od drzave, kada su vec uslovi u drzavi takvi da ne mozete ostvariti normalan prihod od posla kojim se bavite...Vi ocigledno ne zelite da imate vise od dvoje dece, pa zato tako i komentarisete....Znate sta je tuzno? Kada sam saopstavala ljudima u svojoj okolini da cekamo trece dete, vecina ljudi je okarakterisalo tu odluku sa recenicom "auu, jbt.." Sada kada nam je u planu i cetvrta beba, verovatno ce nas smatrati za nenormalne ljude ili nas povezivati sa Romima..., e to je strasno, zaboravili smo istinske vrednosti zivota...Ja nisam radjala decu da bi me drzava finansirala, ali podrzavam ovaj zakon da bi ohrabrilo mnoge roditelje da se odluce i za trece, pa i cetvrto dete....Mislim da biste trebali da se stidite svog komentara, i uvek dva puta razmislite pre nego sto nesto napisete...mozda vase dete jednog dana odluci da vam podari tri unuceta, tada se sigurno ne biste ovako busali i pametovali...Veliki pozdav za Vas i sve najbolje Vama i Vasoj decici...


Gost

#149 Re: Zasto?

2016-02-25 09:42:27

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto imam potrebu da pruzim ljubav i da je primam. Zato sto je divno biti majka troje dece. Zato sto sto kada nocu udjem u sobu dok spavaju vidim da zivot ima smisao. Zato sto me to cini srecnom. Posvetila

Kiki

#162 Re: Zasto?

2016-02-25 10:11:40

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ponosna sam na svoju decu, a dodatni prihod bi mi pomogao. 


Gost

#176 Re: Zasto?

2016-02-25 10:51:09

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 niko ti zeno nije kriv sto si nesposobna da rodis trece dete !!!


Gost

#183 Re: Zasto?

2016-02-25 11:02:26


Gost

#187 Re: Zasto?

2016-02-25 11:10:21

Cica

#188 Re: Zasto?

2016-02-25 11:12:21

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Bolje ti je da se ne oglašavaš!

Eto, zato!

Dr

#202 Re: Zasto?

2016-02-25 11:37:14

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Slazem se apsolutno!Budzet ce da im da platu tako sto je vec od nekog uzeo.Gde su samohrani roditelji,gde su samohrane majke ciji su muzevi poginuli u ratu a ratne dnevnice neisplacene?Sta se ovime potstice?Nezdrav natalitet.Zna se kako se planira porodica a kakvi radjaju decu bez razmisljanja.Najveca glupost!


Gost

#209 Re: Zasto?

2016-02-25 11:56:25

Ne radi se o mogucnosti, vec bas o takvim kao sto ste vi... SEBICNI I JAKO NESRECNI!

majka cetvoro dece

#216 Re: Zasto?

2016-02-25 12:10:07

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 jednom sam isla na razgovor za posao tada sam imala troje dece .zena poslodavac mi je ladno rekla da joj takva radnica nije potrebna sa troje dece njoj treba neko ko moze uvek da uskoci kad treba .nisam za to da ocekujemo da nam drzava nesto da nisam ja radala decu zbog toga ,ali svuda u svetu se pomazu viseclane porodice .

Tolika zloba...to nije zdravo

#251 Re: Zasto?

2016-02-25 13:20:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Svaka Vama cast na komentaru!Svojim komentarom ste samo pokazali kako ste LOS COVEK!Koliko sebicnosti i zlobe ste upravo pokazali.Znate,Vi niste trebali roditi ni to dvoje,jer vec imamo u nasoj jadnoj Srbiji dovoljno takvih i slicnih pa nema potrebe da se razmnozavate,kao takvi.

Ja sam ponosna majka troje dece.Zaposleni smo oboje,hvala Bogu sa  vise nego odlicnim primanjima.Imamo i svoju kucu,auto.Moja deca ne oskudevaju ni u cemu.Opet kazem,hvala Bogu.Podrzala sam peticiju zbog svih onih zena,samohranih majki,nezaposlenih,sa troje i vise dece,koja tesko zive.Zasto da i njima ne bude bolje i lakse?Zasto i da njihovoj deci ne bude bolje?Ja zelim i cetvrto dete.Mogli bi mi finansijski da izdrzimo i jos jedno dete,ali uz odredjen rizik,a to je,eventualni otkaz ili ko zna sta.Nista nije nemoguce.Ne znamo sta nosi noc sta dan.Danas imas,sutra nemas.Ne zelim da pravim bedu od njih,ali...zivot je cudo.Ako bi se ovo izglasalo verovatno bi se i mnogo vise zena odlucilo za jos koje dete vise.Kolika god to cifra bila,pruza neku vrstu sigurnosti.Deca su najvece bogatstvo.

Tuzno je i ruzno da tako kom.Ako ne mozete ili ne zelite nekom da pomognete,prodjite.Kao da nista niste videli.Cemu tolika zloba?

fina

#260 Re: Zasto?

2016-02-25 13:28:39

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Kad budes imala troje samo ce ti se kasti...

 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-02-25 13:51:28


Srbkinja

#287 Re: Zasto?

2016-02-25 14:23:54

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zasto ste uopste radjali i dvoje dece kada ne razumete sta znaci ova akcija. Niko ovde ne kuka i da smo radjale troje dece da bi nam drzava dala tu platu verovatno ne bi rodile ni prvo. Svako radja decu za sebe. Ja sam licno zelela 4 ali sam kod 3 stala jer smatram da treba pruziti deci neko veselo i bogato detinjstvo. Nisam beda ali ni bogatasica ali zasto da ne. Ako moze drugim manjinskim raznoraznim narodima svakakva novcana pomoc zasto ne bi i nama za 3 dete. Da je situacija bolja pa da bude kao u drugim zemljama pa stvarno se dobija pomoc za svako dete. Ovako mora se krenuti od necega. Razmislite gospodjo da li je vas komentar na mestu.


Gost

#315 Re: Zasto?

2016-02-25 15:52:28

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Apsolutno se slazem sa vama. Ja sam majka.Svoju decu sam ostavljala na cuvanje bakama, dadiljama. ..od njihovog 4 meseca. Jer je zakon takav u Svajcarskoj. A u Srbiji se vuku 2 godine na bolovanje po detetu I jos traze neku platu? ?? Halooooo? ?? Kako Vas nije sramota? Nije vas drzava primorala da radjate decu ako niste sposobni da ih izdrzavate. SRAMOTA

Катарина

#333 Re: Zasto?

2016-02-25 16:51:21

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Роди и ти треће, па ћеш бити привилегована...


Gost

#340 Re: Zasto?

2016-02-25 17:30:01

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato da bi se povecao natalitet u ovoj zemlji

:-)

#354 Re: Zasto?

2016-02-25 18:10:08

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Da si rodila troje znala bi, ovako je suvišni svaki komentar!  Ne može mila to svako, samo posebni, pa ih treba i nagraditi! :-* 


Gost

#359 Re: Zasto?

2016-02-25 18:16:40


Gost

#362 Re: Zasto?

2016-02-25 18:20:16

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Sta bre zasto? Rodi trece pa se javi!


Gost

#365 Re: Zasto?

2016-02-25 18:28:05

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Iz vašeg komentara i vama sličnim vidi se zavist i ljubomora!Tačno je da se deca rađaju i stvaraju iz ljubavi u normalnim državama , što Srbija za sigurno nije!


Gost

#399 Re: Zasto?

2016-02-25 20:21:23

To sto tebi nije jasno ....to ne znaci da kao narod treba da nestanemo sa lica zemlje ....najgora osobina ljudi samozivnost#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 


Gost

#400 Re: Zasto?

2016-02-25 20:30:05

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

U usta te j...m ovco jedna bolesna!!!

Happy women

#412 Re: Zasto?

2016-02-25 21:12:35

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ja mislim da je nebitno koliko majke imaju dece,sva deca bi trebala da primaju i decji i pomoc za skolovanje.I naravno ako usvoje zakon za trece dete.Sto da ne?To je decje pravo!Majke se bore za decu.Ja cu se boriti za njih dok sam ziva to je moje pravo jer sam to i zelela.

Mama blizanaca

#435 Re: Zasto?

2016-02-25 22:57:09

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Da ste rodili blizance znali bi!a ako vam je krivo sto vama nece dati potrudite se pa rodite jos jedno  pa nek drzava da I vama.


Gost

#438 Re: Zasto?

2016-02-26 00:03:08

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 ti si budala,deca se ne radjaju da bi ti neko nesto poklonio nego zato sto ih zelis.Majke sa troje i vise dece su kraljice treba biti hrabar za to...mi smo svakako bogate zene ali bi dodatak za dalje skolovanje naseg blaga ipak lepo dosao...

Mama troje

#453 Re: Zasto?

2016-02-26 07:47:07

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pa eto, draga majko, zato sto troje, nije isto sto i dvoje. I ti to dobro znas, pa ti ne pada na pamet da rodis trece, jer treba sve ponoviti iz pocetka.A mozda bi i htela, medjutim to kosta! I to znas. Ali iz ciste zlobe, ti BAS ne bi dala? Pa zasto,majko?!

Majka tri ćerke

#462 Re: Zasto?

2016-02-26 08:50:21

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A zašto majko dvoje dece da se ne pomogne majkama troje dece nismo ih rađale državi nego sebi ja imam tri ćerke jedna je završila fakultet druga studira a treća će sad u srednju školu sami smo ih suprug i ja i školovali i othranjivali bez ikakve pomoći i zašto ne bih podržala ovaj predlog ( i ako ga usvoje ja neću dobiti ništa jer moje najmlađe dete ima 15 godina) pa država nam uzme sve što se može uzeti pa zašto nam ne bi nešto i dala ako ima para za kojekakve gluposti zašto ne bi podržala natalitet. Nisam za to da se time podstiče rađanje dece u porodicama koje su već socijalni slučajevi jer podržavam to vaše mišljenje da treba imati onoliko dece koliko si sposoban da izdržavaš, ali bi ljude koji se trude trebalo pomoći i trebalo bi nekako regulisati način na koji se stiče pravo na takvu vrstu pomoći. Ima slučaj u našoj opštini kada se dobijalo 100000 dinara za treće dete jedan bračni par se potrudio da dobije taj novac i kada su ga potrošili suprug je u firmi sa kolegama u razgovoru prokomentarisao "pare potrošene beba ostala ne znam šta ćemo sad" zato je sve ovo mač sa dve oštrice i trebalo bi dobro definisati uslove pod kojima bi se ostvarivala ovakva vrsta nadoknade.

Vesna

#496 Re: Zasto?

2016-02-26 13:31:01

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Sramota da nekome kazete da nije trebao radjati decu.

Za ili protiv peticije nije bitno, ova izjava je bedna. Zivela deca!

Ja nemam troje dece i potpisala sam ZA peticiju.

 

 

 

izigrana iz inata

#515 Re: Zasto?

2016-02-26 16:24:29

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

Apsolutno podržavam svaku Vašu rec koju ste napisali. Ima zena....koje iz nekog inata ne zele da nastave rad posle trudnickog bolovanja ....koje jednostavno koriste maksimalno državu kako bi ostvarili i svoja prava a posebno  prava onih koji nisu u mogucnosti da ostvare cilj ... roditi tri deteta iz ovog ili iz onog razloga. Slažem se sa tim da deca nikada nisu visak i da treba radjati....ali zakon treba biti podjednak za sve ....tj. omoguciti da se ta deca izvedu na put onako kako dolici a ne uz pomoc stapa i kanapa. 

Žene sa tri deteta...ukoliko ne zele da rade i da cuvaju decu .... ukoliko imaju mogucnosti da ne rade...a ima ih takvim...znam slucaj...... neka jednostavno daju otkaz i ne traze privilegije od drzave jer su vec dovoljno privilegovane i daju mogucnost onima koji zele decu a nemaju finansijskih mogucnosti. 

Ako država prihvati ovaj zakon neka takodje uvede i neki limit sto se tice primanja ostalih ukucana...znaci neka napravi prosek ili granicu koju treba poštovati....a ne iskorišćavati.....pozdrav!


Gost

#529 Re: Zasto?

2016-02-26 19:02:59

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ocigledno nisi iz ove price,ZATO STO SAM HRABRIJA OD TEBE U OVOJ BEDI I RODILA LEPE I ZDRAVE BLIZANCE!!!!!!


Gost

#530 Re: Zasto?

2016-02-26 19:06:16

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ocigledno nisi iz ove price,ZATO STO SAM HRABRIJA OD TEBE U OVOJ BEDI I RODILA LEPE I ZDRAVE BLIZANCE!!!!!!Ne moras ni da podrzis ovu peticiju to je znak zlobe i ljubomore da neko drugi uspe!

 


Gost

#582 Re: Zasto?

2016-02-27 14:11:01

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 sramota sto vama moze ovo moze pasti na pamet,da se ne radjaju deca ako se nemoze izdrzavati..svasta od vas...pa jer zelis da  mi Srbi iako smo manjina da nestanemo,ja mislim da treba radjati sto vise dece srpske,da bi bili Jaci i bolji,nedajmo se,zato nam drzava moa pomoci..zar ne

 


Gost

#608 Re: Zasto?

2016-02-28 16:33:27

majka hrabrost

#625 Re: Zasto?

2016-02-29 15:26:46

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto mislimo na buducnost nase zemlje i sto imamo dusu i ne ubijamo zivot koji se stvorio u nama

jaaa

#640 Re: Zasto?

2016-03-02 15:52:19

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 MAJKE TO NISU TRAZILE,NEGO JE DRZAVA SAMA TO PONUDILA ZBOG NATALITETA,OVDE NIJE REC O IZDRZAVANJU I DO SAD SU ZIVELI BEZ TOG NOVCA,NEGO O POSTOVANJU MAJKI I DECE KAO I STABILNOSTI U PORODICI STO SE TICE FINANSIJA KAO I PODRZAVANJE MAJKI DA JOS RADJAJU DA NE BI BILI MANJINA U SOPSTVENOJ DRZAVI.AKO TI SE NE SVIDJA NE MORAS NI KOMENTARISATI NI OSUDJIVATI,VEROVATNO NEMAS NI DECU PA NE ZNAS KOLIKO SVE TREBA ZA NJIH,KADA VEC TRUBE O NATALITETU NEKA I PLATE!!!!,

ira

#652 Re: Zasto?

2016-03-07 02:48:33

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A zasto ne? Drzava nece da ograbicava moje viđenje porodice i koliko dece treba da imam! Koliko vidim ranije to nije bio problem ,jer znas zasto? Zato sto suvsvi imali posao i nije bilo potreve da se ponaze jer su svi mogli da zive od svog rada! Zdrava sam ,prava , kao i moj muz, ne trazim milostinju ali ako vec drzava ne da posao ili placa imbecilne plate onda da , zelim i da mi obezbedi nekakvu dopunu budzeta jer ista ta drzava namece svakojake dazbine koje ne mogu da se pokriju i bas namece i na tu decu koju gajimo. A posto imas dvoje onda znas o cemu pricam. I kako vas nije sramota da ne stanete rame uz rame sa svima nama? Sutra ce tebe da zasvrbk negde pa neces dobiti podfsku onda ces da kukas? Nije mi jasno majke mi, cim ovako komentarises, znaci da tebi dopuna nw treba i svaka cast, ali nadam se da ti nece ni zatrebati , jer i ja sam nekad bila obetbeđena pa sam zbog trudnoce izgubila posao. I sad ti meni pricas da ja ne treba da rađam! A interesuje me da li si kao svaka porodilja uzela novcanu nadoknadu sto daje drzava  ili si zbog svog stava i principa odbila jer ti netreba? Cisto sumnjam! Mogu da razumem da treba ,pogotovo u srbili davati svim majkama , ali nemoj da pljujes i hejtujes sa klasicnim stereotipima koji poticu iz sređene drzavE koje nema vise! Posto pisem preko telefona ima punobslovnih gresaka izvinjavam se. Pozdrav!


Gost

#655 Re: Zasto?

2016-03-07 21:24:25

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 pa eto zato sto je medju nama pocela da vlada bela kuga zbog takvih majki koje ne zele vise od jednog ili dva deteta ,uskoro cemo biti nacionalna manjina zbog takvih. pozdrav

 


Gost

#657 Re: Zasto?

2016-03-09 08:21:58

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-03-19 21:04:39



Gost

#675 Re: Zasto?

2016-03-21 20:18:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Upravo tako,budite srecne sa svoje troje dece i prestanite da kukate,dajte sve pare za podsticaj radjanja prvog deteta a ne treceg,lose bi vam bilo da sedite kuci i dobijate pare,sramota,a zene sa jednim,dvoje i ni jednim neka rmbace

mmm

#680 Re: Zasto?

2016-03-27 21:23:25


Gost

#703 Re: Zasto?

2016-05-18 10:35:36

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Radjamo zbog sebe,a drzava je ta koja treba izaci u susret svim majkama bez obzira koliko dece imamo,jer bez te dece nece bito ni Srbije,prema tome razmisli dobro pre nego sto nesto napises.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-05-20 09:07:28



Gost

#772 Re: Zasto?

2016-06-17 16:01:07

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto niko nije rekao da smo decu radjale drzavi ali slozicete se samnom da sa platom od 20000 din ne moze ni jedno da se odgaja a kamoli troje i zato sto smo drzava sa padom nataliteta pa ako smo mi pomogli drzavu da raste natalitet red je da za to budemo nekako nagradjene uostalom tako je u evropi a mi tezimo tome


Gost

#773 Re: Zasto?

2016-06-17 16:18:40

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Da bi ti crkla od zavisti...


Gost

#797 Re: Zasto?

2016-06-17 18:57:09


Gost

#824 Re: Zasto?

2016-06-17 20:07:33

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Znaš li ti ženo da će za dvadeset godina biti više šiptara nego nas pa će I tvojih dvoje ili jedno biti Safet ili Murina...


Gost

#826 Re: Zasto?

2016-06-17 20:12:45


Gost

#831 Re: Zasto?

2016-06-17 20:21:53

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Po tebi,znači.ako ljudi nisu u mogućnosti da izdržavaju(finansijski) decu,onda ni ne treba da ih rađaju.Sramota za takvo mišljenje!To znači da onaj ko nema dovoljna primanja,ne treba da ima ni dece.Pa gde bi mi pnda bili?Svaka druga porodica ne bi imala potomke.


Gost

#832 Re: Zasto?

2016-06-17 20:23:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Odusevljena sam Vasim komentarom, i ja sam majka dvoje dece i mislim da su već dovoljno privilegovani roditelji troje dece.

Marko

#901 Re: Zasto?

2016-06-18 04:43:00

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Pa skroz se slazem sa vama majko 2 deteta. Sta, radjanje dece treba da bude biznis. Pomoc treba dati onome kome treba, a ne nekome samo zato sto ima odredjeni broj dece. Uostalom svaka osoba treba da bude jednako bitna, I bez dece I sa jednim, dva ... Dece. Ova pericija je vrhunac primitivizma I bezobrazluka. Onaj ko radja decu da bi dobio novac, treba mu oduzeti decu. A ona gore sto za napor I trud koji ulaze u odgoj svoje dece, bih reka samo: mamu ti maminu. 


Anonymous

#916 Re: Zasto?

2016-06-18 06:01:10

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A ko si pa ti da tebi neko polaze racune!?Jadna deca s tobom.Niko ne trazi milostinju,nama majkama pripada taj novac isto kao sto bi trebao i decji dodatak da bude obavezan.Bas cu roditi i trece,ocekujem platu!

Majka troje dece

#994 Re: Zasto?

2016-06-18 14:51:59

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Rodite i Vi trece dete i bice vam jasno zasto


Gost

#1006 Re: Zasto?

2016-06-18 16:14:07

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Da li si ti zeno normalna?Niko nije rekao da su majke troje dece privilegovane.Decu radjas zati sto ih volis,a ne da bi ti drzava dala nesto.Mala pomoc od drzave majkama je dobro dosla.Ja imam jedno i radjacu jos zbog sebe i tada cu biti najponosnija.Biti majka je nesto najlepse na svetu zato se najavljaj.


Gost

#1053 Re: Zasto?

2016-06-18 22:51:50

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Tebi treba oduzeti i to dvoje da ne preneses svoj debilizam na njih...nedajboze


Gost

#1054 Re: Zasto?

2016-06-18 23:04:28


Gost

#1084 Re: Zasto?

2016-06-19 11:43:54

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 zato da bi se ti protivila i pitala zasto kakav ti je to nacin nismo mi trazile da se uvede zakon drzava je sam to uvele malo se raspitaj pa onda bacaj komentare itd

 

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-06-19 22:16:11



Gost

#1133 Re: Zasto?

2016-06-20 07:01:10

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 zato što je već problem što nema dece, mladi se ne žene i ne udaju, nacija je jako stara ....i još hiljadu razloga!

Miodrag

#1135 Re: Zasto?

2016-06-20 07:35:34

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto ce sutra to troje dece da sluzi vama koje niste radjale u apotekama, starackim domovima, kao grobari dok vas budu sahranjivali, zaradjivace za vase penzije i sl. ETO ZATO!


Gost

#1144 Re: Zasto?

2016-06-20 09:57:51

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato da nam drzava ne bi postala drzava starih i iznemoglih

poridica je zivot

#1209 Re: Zasto?

2016-06-26 12:53:36

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Nisu privilegovane ali su zasluzile, svaka im cast!        Logicno je da vise treba za troje nego za dvoje...          Prost odgovor si dobila.


Gost

#1230 Re: Zasto?

2016-06-28 11:44:18

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato da bi se nepismeni I prosti pitali zasto!!!Ja licno imam dvoje dece al mi nesmeta da drzava pomogne one koji imaju vise dece od mene!Licno bi zamolila proste I zlobne da nediraju ove hrabra majke,a podrzavam da im se da plata!!!

Vi ste sebicni ,zato i niste rodili vise dece. Ljubomorni ste na nas majke koje smo uspele roditi.

#1233 Re: Zasto?

2016-06-28 14:44:03

majka

#1245 Re: Zasto?

2016-06-28 22:24:11

Mozda je neka od tih majki imala posao pa ga sada nema ili neka druga situacija a pogotovo sto pola

#1296 Re: Zasto?

2016-06-30 20:47:47


Gost

#1305 Re: Zasto?

2016-07-01 10:54:54

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zbog da jedes govna!!!

Samo napred

#1310 Re: Zasto?

2016-07-01 18:12:26

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Postovana gospodjo,

I ja sam majka dvoje dece i kako znam da je tesko odgajati dvoje dece (ne mislim finansijski). Smatram da su majke koje imaju troje i vise dece veoma hrabre i pozrtvovane jer troje dece treba vaspitati, brinuti o njima, plakati za svaki njihov problem ili ne daj boze kada se razbole. Ukoliko ste PRAVA majka, znate da je tesko brinuti o dvoje dece a tek o vise. I opet kazem, ne mislim na finansije. Novac dodje i ode, a deca rastu i sutradan od njih vise, bar ce Vam jedno doneti casu vode. Deca su nada i buducnost nasa i zasto da ne radjamo vise. Drzava je priustila sebi da nam naplacuje i vazduh koji disemo i zasto onda majke HEROJI ne bi trazile pomoc. Da ste vernik i da verujete u Boga, ne biste davali ovako ogranicen komentar. Ali i sama sam imala prilike da upoznam majke koje su decu rodile da bi svet video ili da bi zadrzale muza, a malo je onih koje su se usudile na vise dece. Podrzavam apsolutno. Samo napred. A gospodja, ne verujem da uopste ima dece, jer da ima - razumela bi. Ovako NEMA, ili ih je samo rodila pa ih cuvaju dede i babe, pa ne zna kako je tesko imati dvoje dece i da treba podrzati HRABRE majke troje i vise dece. Zato gospodjo izbrisite ovo MAJKA.

Ovaj post je uklonjen od strane svog pisca (Prikaži detalje)

2016-07-04 18:15:44



Gost

#1346 Re: Zasto?

2016-08-17 09:53:56


Gost

#1352 Re: Zasto?

2016-08-18 12:03:00

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Tachno tako!

Radjaju decu, pa ochekuju da ih drzava finansira! Bolje imati jedno, pa da mu se pruzi maksimum, nego troje, pa da gladuju. Takodje, uz duzno poshtovanje mame, postoje zene koje imaju troje dece i rade, neke za male, neke za vece plate, ali rade i bore se, kao i vecina u ovoj zemlji. Radeci, doprinose ovoj zemlji, finansijski, jer ipak, mora neko i da radi, da bi se ovi shto ne rade izdrzavali. Tako da sam i ja apsolutno protiv ovog zakona! Samo josh da dodam...ta pricha o borbi protiv bele kuge...shta to znachi...daj da se radja shto vishe dece, pa kako god ona zivela? Kvantitet, a ne kvalitet? Strashno!

 


Gost

#1354 Re: Zasto?

2016-08-23 18:34:55

Nixon

#1397 Re: Zasto?

2016-09-21 17:11:37

Slažem se. Zašto bi ja koji imam jedno dete morao da izdržavam vašu? Da se razumemo, ne bi vam država plaćala nego mi svi poreski obveznici. #6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 

zaynah

#1423 Re: Zasto?

2016-09-22 10:23:35

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zbog toga sto ljudi s dvoje djece nisu pridonijeli NATALITETU radi cega se i placa treca placa, nego su dvoje djece zamijenili roditelje, pa bi onda svako normalan mogao da se opusti i da rodi i trece dijete jer se nece brinuti hoce li ga moci hraniti u ovoj sugavoj drzavi.

detelina

#1434 Re: Zasto?

2016-09-22 12:41:37

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ja se slazem sa vama...radjaju pa posle kukaju i traze te krov nad glavom,te nemaju dobre uslove za zivot,deca nemaju garderobu..sobe im pune vlage pa cekaj...o tome se trebalo ranije razmisljati a ne tako prvenstveno kaznjavati decu....rode 5,,6,,7 i posle kukaju...aloooo...jel ste cule za zastitu.. za spiralu...Zao mi je te dece sto ne odu na more kako treba...zao mi je sto nemaju lepu garderobicu nego nose pozajmljeno...zao mi je sto ne mogu da ih izvedu u grad na palacinke...zao mi je sto ta deca nece na eksurzije da odu...to mi je zao....ali ako ste znali da nemate dobre uslove rodi jedno-dva i cuvaj kako treba a ne posle sve vam neko duguje nesto da vam da.....Nisam za to...To ljubav prema deci nije....SVI MI VOLIMO NASU DECU NIKO IH NIJE RODIO BEZ LJUBAVI ALI AKO NEMATE USLOVA NE ZALITE SE POSLE I NE TRAZITE...nego alatka u pantalone!!!!


Gost

#1451 Re: Zasto?

2016-09-22 18:39:33

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A sta kazes na to neko ko nije mogao da ima dece pa dobije troje vantelesnom oplodnjom ni meni onda ne treba plata!!!!??? 

mama 4 princeze

#1454 Re: Zasto?

2016-09-22 19:40:58


Gost

#1479 Re: Zasto?

2016-09-23 07:47:28


Gost

#1495 Re: Zasto?

2016-09-23 17:58:55

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Skoro svuda u svetu je to normalno pa ZATO treba da bude i ovde ne da  bi nama nesto dali vec da bi ova drzava postojala i na dalje a to se zove podsticaj natalizeta a samo troje i vise od togA je pozitivan natalitet a manje od toga PROSTA REPRODUKCIJA "draga"

Dete majke sa troje dece

#1531 Re: Zasto?

2016-09-27 14:49:24

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 

 Ne mora da znaci da je bez razmisljanja. Kao sto je slucaj bio kod jos nekih komentatora, tako je i kod nas u kuci. Moja majka je radila i radi u drzavnoj firmi koja je propala i otpustila 90% radnika. Kada je rodila nas troje imala je odlicnu platu (kao i moj otac) i mogla je da nam priusti sta god smo pozeleli. Ali zbog te nase drzave i zbog toga sto nam propadaju i zatvaraju se firme, tata je ostao bez posla u istoj toj firmi, a mama je ostala da radi jer nigde drugde ne zele da zaposle zenu u njenim godinama. Platu prima svaki treci mesec po 15k ako i toliko daju. Tuzili su ih radnici i dobili tuzbu. Drzava duguje i njoj i njima oko 70k eura i opet ne isplacuje godinama. 

Sta da radi zena sa troje dece u tom slucaju? Kako mozete da pricate o ljudima koji radjaju decu bez razmisljanja kada je ocigledno u drzavi problem. 

Mi smo sada odrasli i ovaj zakon se ne bi odnosio na nas, ali za sve druge majke koje su u slicnim situacijama i koje zbog takve drzave nemaju sta da daju deci da jedu nego ih kao nas izdrzavaju baba i deda.. Zbog takvih treba 100% podrzati ovu peticiju.

 

Zato sto zivimo u drzavi kada ne mozes da znas da li ces uvek moci da pruzis svojoj deci krov nad glavom i hranu, iako u tom trenutku mozes..

 

A vas pametnjakovice koji pljujete takve majke treba sramota da bude!


Gost

#1545 Re: Zasto?

2016-10-12 08:47:09

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 A da ste u Nemackoj ne bi vam bilo cudno sto majke dobijaju mesecnu nadoknadu za dete?


Gost

#1562 Re: Zasto?

2016-10-12 19:11:24

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto je biti majka ,siriti ljubav,stvarati bracu i sestre,tom jedincetu nesto neproceljivo.ne trazimo,no nam je nudjeno,mazane oci,mi mislim na buducnost nas samih,nase dece pa i vas Draga gospodjo,a vi giljajte od jutra do sutra i rodite makar jedno pa kada vas sutra pitaj mama gde si ti bila a ti mu turni pare cisto da ga kupis ...mi ovde govorimo o podstcaju radjanja jer polako nestajemo,necu bude da s

Pisem jer me taj pesimizam ubi,mislim da je za roditeljastvo neophodna licenca Draga gospodjo,zdravo i zbogom.z a dete je najgore kada nemam ni brata ni setru osim samozivih roditelja

 

 

 

 

 

 

 

Zato

#1614 Re: Zasto?

2016-10-14 06:30:36

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ko je tebe mučenice pitao šta podržavas :')


#1617 Re: Zasto?

2016-10-14 06:43:23

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Da znam da će moje dete biti takav gad kao ti,nikad peticiju ne bih potpisala ;) pozz :*

mami mami

#1639 Re: Zasto?

2016-10-14 11:14:20

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Slazem se, delimicno. Sa jedne strane znale ste da nemate mogucnosti da odgajate decu pa zasto ste ih radjale? Volite dosta dece ( jedno su zelje, drugo mogucnosti !) ili ste radjale po principu " Izvuci ce jedno drugo" na sta se uzasavam. Stavljate dete na muke samo zato sto ste VI tako zelele. Podlo i bezobrazno. A sa druge strane smatram da drzava treba podjednako da pomaze sve porodice a ne samo one sa troje i vise dece. Zasto je moje dete manje bitno od vase dece? Moje dete ima iste potrebe kao i svako vase, pa koga to zanima.

Takodje, zapazila sam, a imam i primer u porodici, da zene radjaju trece zbog tog nekog novca koje dobijaju kao naknadu za trece dete. Jezivo i da pomislim na tako nesto a ne da kazem ili rodim dete zbog nekog novca, a da ne pominjem koliko je mali u odnosu na potrebe deteta tokom odgoja i skolovanja.

 

Sve u svemu, mislim da treba roditi onoliko dece koliko smo u mogucnosti da ih pristojno odgajamo. Realno, u zemlji Srbiji, ako bi gledali na troskove i podrsku drzave, nijedna zena ne bi trebala da rodi.

 

Moje je misljenje da je dvoje dece vise nego dovoljno.

Za sve one koje zele vise, nemam nista protiv ali nemojte da radjate pa da posle kukate, realno, za vas izbor nije kriva drzava nego vi same.

 

 


Gost

#1668 Re: Zasto?

2016-10-14 18:47:03


Gost

#1673 Re: Zasto?

2016-10-14 19:42:27

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Svasta ,pa da i ti rodila trece !

Anchyyy

#1675 Re: Zasto?

2016-10-14 19:47:56

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Koliko si ti prosta žena.Svaka čast majkama sa troje.četvoro.petoro....itd. dece.Ja sam majka četvoro.A joj sto bih volela da se usvoji ovaj zakon.Samo zbog prostaka kao sto je doticna...


Gost

#1683 Re: Zasto?

2016-10-14 21:11:37

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Eto zato da bi ti pitala zasto????? 

Eli

#1707 Re: Zasto?

2016-10-15 17:42:17

003

#1708 Re: Zasto?

2016-10-15 17:53:51

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Zato sto nam drzava oduzme u proseku trecinu novca svakog meseca kroz razne takse, pdv i ostalo pa red je i da vrate deo naseg novca majkama koje su sprecene da rade zbog odgoja dece


Gost

#1735 Re: Zasto?

2016-10-16 19:06:21

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 ti SI teska Budala.......situacija u srbiji je poslednjih 20 I vise godina teska kada bi svi tako razmisljali Ko to I Sa ovim migracijama koje imamo nebi has bilo uopste u srbiji....ti SI Zeno tezak idiot.....!!!!


Gost

#1776 Re: Zasto?

2016-10-22 16:07:36

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Fuck jbt zato sto jebeno glupa zato sto je ova zemaljska kugla svacija a ne njihova ko su oni da odredjuju dal cu jesti ili ne blizi se sudnji dan !!!!


Gost

#1787 Re: Zasto?

2016-11-19 20:21:06

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 zato sto nismo tebe pitale...zasto se uopste javljas ako ne podrzavas

Ada

#1796 Re: Zasto?

2017-09-20 11:47:59

#6: Majka dvoje dece - Zasto? 

 Ja uopste nemam decu niti cu imati pa sam potpisala. Nije tesko biti fin, al je nekima jako tesko biti normalan, izgleda.